Zagrożenia dla bezpieczeństwa państwa. Reforma armii. Postulaty

  • Dodaj recenzję:
  • 1734
  • Autor: Wojciech Depa

Zagrożenia dla bezpieczeństwa państwa. Reforma armii. Postulaty

rok wydania: 2016, wydanie pierwsze
ilość stron: 192
ISBN: 978-83-7465-032-8
format: 15x21 cm
zdjęcia: 8 czarno-białych
oprawa: twarda

Opis
Pierwsza książka w historii Polski traktująca o zagrożeniach dla bezpieczeństwa, obronności i gospodarki Państwa. To książka o korupcji w wojsku, wszechobecnej niekompetencji, ignorancji, improwizacji, nepotyzmie, szeroko pojętych układach rodzinno-towarzyskich, wrogach Ojczyzny działających świadomie na szkodę Sił Zbrojnych.

Mówi o koniecznych reformach w armii m.in. w zakresie legislacji, uzbrojenia, dowodzenia, stanu liczebnego, tworzenia i pozyskiwania najlepszej kadry, o bezwzględnej potrzebie uwolnienia Sił Zbrojnych od wskazanych zagrożeń.

Książka wskazuje i odpowiada na pytanie kto ponosi odpowiedzialność za dramatyczny stan armii.

Autor Wojciech Depa-Wasiłek: specjalista ds. wojskowości, z armią związany od 1989 r. Służył m.in. w Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu, 18 batalionie powietrzno-desantowym w Bielsku Białej. Główny specjalista-instruktor w Zakładzie Pola Walki i Ratownictwa, pracownik akademicki, wykładowca specjalności wojskowych. Jako instruktor prowadzi dla żołnierzy/operatorów certyfikowane szkolenia z zakresu ratownictwa pola wallki, technik linowych w dziłaniach nieregularnych/antyterrorystycznych, wstrzelań bojowych i praktycznych. Opracował jedyną na świecie serię podręczników dla Sił Zbrojnych RP w tym "Modus operandi sił specjalnych: Tom I. Taktyka liniowa i wspinaczkowa, Tom II. Taktywa minersko-pirotechniczna, Tom III. Taktyka spadochronowa,  Tom IV Taktyka  czerwona, Tom V. Taktyka strzelecka, Tom VI. Taktyka zielona, Tom VII. Taktyka walki wręcz, Tom VIII. Taktyka konna", także autor publikacji książkowych z zakresu prawa oraz sportu. Doktorant na Wydziale Prawa, pięściarz zawodowy, ratownik medyczny.

Autor całosc wynagrodzenia z publikacji zapisał Stowarzyszeniu Rannych i Poszkodowanych Poza Granicami Kraju.
Nr konta: 68 1020 3570 0000 2902 0049 2306