Stres bojowy. Teorie, badania, profilaktyka i terapia

  • Dodaj recenzję:
  • 1027
  • Producent: PWN
  • Autor: Figley Charles R., Nash William P
  • Cena netto: 54,19 zł 59,00 zł 56,90 zł

Autorzy wprowadzają Czytelnika w zagadnienia dotyczące radzenia sobie ze stresem bojowym, przedstawiając jego źródła oraz urazy nim spowodowane. Prezentują spotykane w wojsku postawy wobec stresu bojowego i zasady pomocy psychologicznej w warunkach misjii.

Stres bojowy. Teorie, badania, profilaktyka i terapia, Figley Charles R., Nash William P., oprawa: miękka, format: 16.0x23.5cm, ilość stron: 406, wydanie: 1, rok wydania: 2010, ISBN: 978-83-01-16310-5


Autorzy wprowadzają Czytelnika w zagadnienia dotyczące radzenia sobie ze stresem bojowym, przedstawiając jego źródła oraz urazy nim spowodowane. Prezentują spotykane w wojsku postawy wobec stresu bojowego i zasady pomocy psychologicznej w warunkach misjii. Omawiają prowadzone programy radzenia sobie ze stresem walki, w tym programy interwencyjne, które mogą ocalić życie i zdrowie psychiczne żołnierzy na polu walki, a także tych, którzy zakończyli służbę. W książce podkreślono niebagatelną rolę włączenia duchowości w proces powrotu do zdrowia po urazie i readaptacji po doswiadczeniach w strefie działań wojennych. Podano także szczegółowe sugestie i rady dla rodzin oraz przyjaciół żołnierzy narażonych na stres bojowy.