Stolica Hitlera. Życie i śmierć w wojennym Berlinie

  • Dodaj recenzję:
  • 144565
  • Producent: ZNAK
  • Autor: Roger Moorhouse
Stolica Hitlera. Życie i śmierć w wojennym Berlinie, Roger Moorhouse, oprawa twarda z obwolutą
ISBN: 978-83-240-1859-8, format: 150x235, stron: 536

WKRÓTCE W SPRZEDAŻY

Wszystkie barwy brunatnej stolicy! Uczeń Normana Daviesa ujawnia tajemnice wojennej historii.

Najbardziej kolorowe i kosmopolityczne miasto międzywojennej Europy pod panowaniem Hitlera zmieniło się w złowrogą stolicę tysiącletniej Rzeszy. Monumentalne gmachy nazistów zdawały się rzucać cień na całe miasto. Na niebie pojawiały się kolejne alianckie bombowce, a gdy karta wojny się odwróciła od wschodu nieuchronnie zaczął się zbliżać - zwiastujący zagładę - front.
A jednak najciemniej jest zawsze pod latarnią. Mieszkańcy Berlina wiedli swoje życie, borykając się z przedziwnymi problemami. Reglamentacja powodowała rozkwit czarnego rynku, miasto penetrowały obce wywiady, jedynie w Berlinie antyhitlerowski ruch oporu miał jakąś realną siłę, a z zaciemnienia korzystał siejący panikę seryjny morderca.
Niesamowitą historię życia w stolicy Hitlera pasjonująco spisał Roger Moorhouse, współautor doskonałej książki o Wrocławiu i autor bestsellerowego Polowania na Hitlera. Historia Berlina i jego mieszkańców, mówi nam więcej i ciekawiej o Trzeciej Rzeszy, niż niejeden opasły tom akademickich analiz.