Kompendium SPECIAL OPS 2019

  • Dodaj recenzję:
  • 2023
  • Producent: Grupa Medium
  • Cena netto: 36,94 zł 39,90 zł

Kompendium SPECIAL OPS to już siódma edycja podręcznego terminarza z mnóstwem ciekawostek z taktyczno-survivalowego świata.

 

Tradycją jest (obok samego faktu premiery Kompendium SPECIAL OPS  podczas kieleckiego Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronneg), że w przypadku każdej kolejnej edycji okładkę zdobi przedstawiciel innego rodzaju służb. Gościli już na niej funkcjonariusze jednostek specjalnych policji oraz żołnierze Wojsk Specjalnych czy Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej. Tym razem w nowy rok wejdziemy razem z funkcjonariuszami jednej z Grup Interwencyjnych Służby Więziennej, uczestników m.in. zawodów i warsztatów z ratownictwa taktycznego Tactical Prison Rescue – imprezy, która w tym roku odbyła się już po raz piąty.

Co znajdziecie w środku Kompendium SPECIAL OPS 2019? Obok estetycznej i funkcjonalnej rozpiski poszczególnych dni z miejscem na notatki, Kompendium to również notki lub większe artykuły poświęcone szeroko rozumianej tematyce sił specjalnych czy sztuki przetrwania w trudnych czy nawet ekstremalnych warunkach.

Na kolejnych stronach znajdziecie opisy wybranych pojazdów znajdujących się na wyposażeniu formacji specjalnych, broni z arsenału komandosów w różnych okresów i wojen, jak i operacji przez nich realizowanych. Nie zabraknie biografii snajperów i strzelców wyborowych oraz dowódców, którzy zapisali się na kartach historii dzięki swojej charyzmie i wkładowi w tworzenie Wojsk Specjalnych.

Szereg notek i mini-artykułów dotyczy tematów survivalowych – prawidłowego reagowania w sytuacjach kryzysowych różnego rodzaju, zachowania podczas katastrof naturalnych, w tym udzielania pomocy w przypadku porażenia piorunem, zatruć, oparzeń i różnego rodzaju zranień. Porady z dziedziny sztuki przetrwania to również wskazówki, jak rozpalić ogień w trudnych warunkach czy nawigować w terenie.

Pośród materiałów dodatkowych znajdziecie także informacje o narzędziach i środkach do konserwacji broni, optyce i karabinach precyzyjnych, szkoleniach specjalistycznych, odzieży do stosowania w ekstremalnych warunkach i oporządzeniu, w tym także dla „taktycznych psów”.