36 forteli. Chińska sztuka podstępu, układania planów i skutecznego działania

  • Dodaj recenzję:
  • 2148
  • Producent: ZYSK I S-KA
  • Autor: Piotr Plebaniak
  • Cena netto: 45,71 zł 55,00 zł 48,00 zł

Pomysł na prezent

Zamów egzemplarz sygnowany pieczęcią autorską
z chińskimi znakami pisma

36 forteli. Chińska sztuka podstępu, układania planów i skutecznego działania

rok wydania: 2020
ISBN: 978-83-8116-811-3
ilość stron: 792
format: 14,5x20,5 cm
oprawa: miękka

Opis

Jeśli znasz i cenisz traktat "Sztuka wojny" autorstwa Sun Zi (Sun Tsu), tą książką będziesz zachwycony.

Motto książki: Broń to tylko przygodne narzędzie, które ma zmusić przeciwnika do zmiany zamiarów. Jedynym polem bitwy jest umysł. Wszystko inne to nieistotny szum. -- Lois McMaster Bujold, Gra

Wojny i konflikty toczą ludzie. Pierwszorzędnym celem jest umysł przeciwnika. Według starożytnych chińskich ideałów, zwycięski dowódca steruje poczynaniami bądź armią przeciwnika z równą swobodą, co swoimi własnymi. Tak pojmowana sztuka wojenna jest więc z samej swojej natury gałęzią psychologii.

Książka "36 forteli" to nie tylko zbiór forteli i podstępów. To międzykulturowy poradnik psychologii konfliktu i kompendium praktycznych porad, jak radzić sobie w sytuacjach rozbieżności interesu - od sytuacji z życia codziennego zaczynając, a na formułowaniu doktryn wojennych kończąc. Zawiera około dwieście ilustracji historycznych i anegdot, wraz ze zwięzłymi analizami opartymi na współczesnej psychologii poznawczej i traktacie Sztuka wojny Sun Tzu (Sun Zi).

"Myślenie „outside the box” jest kluczem do działań specjalnych.
Książka "36 forteli w sposób" absolutnie wzorowy, za pomocą zbioru konkretnych przykładów i praktycznych zastosowań, prowadzi do wytrenowania tej umiejętności. Powinna stać się obowiązkową lekturą analityków, strategów i przede wszystkim żołnierzy".

-Naval - weteran m.in. z Iraku, Afganistanu,były operator jednostki specjalnej GROM i autor książek m.in. Camp Pozzi, Ostatnich gryzą psy.


"36 forteli to znakomity międzykulturowy, okraszony dziesiątkami anegdot almanach psychologii konfliktu, w którym chiński dorobek opisany jest językiem Zachodu, a dorobek zachodni - językiem starożytnych Chin. Gorąco polecam".

— dr Jacek Bartosiak, ekspert geopolityk, autor książki "Pacyfik i Eurazja. O wojnie"